2008 Chris Cook Memorial 10 K Run

Overall Finish List

July 19, 2008


Results By Race Management Systems, Inc.

Place*

Name City

Bib No

Age

Age Group

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

Jeanne Dykman Montague MI

370

39

1 OPEN

39:04.9

39:04.9

0:01.2

 

6:18/M

2

Jessica Graf Fremont MI

343

27

1 F 20-29

40:25.1

40:25.1

0:02.1

1:20.2

6:31/M

3

Jessica Clark White Cloud MI

350

20

2 F 20-29

44:34.5

44:34.5

0:00.7

5:29.6

7:11/M

4

Gabbie Bates Hesperia MI

365

13

1 F 2-14

48:11.7

48:11.7

0:01.6

9:06.8

7:46/M

5

Ellen Gibbie Fremont MI

311

25

3 F 20-29

49:34.9

49:35.2

0:02.6

10:30.0

8:00/M

6

Monica Sperry Hesperia MI

359

46

1 MAST

51:03.4

51:04.9

0:03.8

11:58.4

8:14/M

7

Liz Powers Fremont MI

332

29

4 F 20-29

51:37.9

51:38.3

0:02.8

12:32.9

8:20/M

8

Rebekah Kauffman Newaygo MI

106

19

1 F 15-19

52:55.8

52:58.2

0:04.7

13:50.9

8:32/M

9

Lori Green Custer MI

312

48

1 F 45-49

53:52.0

53:52.1

0:02.4

14:47.1

8:41/M

10

Emily Seamon White Cloud MI

333

25

5 F 20-29

54:09.0

54:13.4

0:06.7

15:04.1

8:44/M

11

Cora Conley Holton MI

305

48

2 F 45-49

55:03.1

55:06.0

0:05.2

15:58.1

8:53/M

12

Dagmar Settle Spring Lake MI

334

51

1 F 50-54

55:32.9

55:34.5

0:03.9

16:27.9

8:57/M

13

Carol Jones Fremont MI

315

50

2 F 50-54

55:50.5

55:53.4

0:05.3

16:45.5

9:00/M

14

Donna Sokolow Grand Haven MI

346

34

1 F 30-34

56:32.3

56:34.9

0:04.9

17:27.4

9:07/M

15

Jamie Armstrong Hesperia MI

364

25

6 F 20-29

56:43.0

56:44.9

0:04.2

17:38.1

9:09/M

16

Lynne Oosterhouse Grandville MI

328

49

3 F 45-49

56:43.7

56:45.0

0:03.7

17:38.8

9:09/M

17

Katie Boss Grand Rapids MI

374

26

7 F 20-29

57:12.1

57:16.1

0:06.4

18:07.2

9:14/M

18

Teresa Briggs Grand Haven MI

304

40

1 F 40-44

57:37.3

57:41.3

0:06.2

18:32.4

9:18/M

19

Jan Spitler Montague MI

371

64

1 F 60-64

58:03.7

58:03.9

0:02.5

18:58.8

9:22/M

20

Joan Ludtke White Cloud MI

324

60

2 F 60-64

58:23.5

58:24.4

0:03.2

19:18.6

9:25/M

21

Lisamarie Davis Grand Haven MI

308

36

1 F 35-39

1:00:14.7

1:00:16.6

0:04.2

21:09.7

9:43/M

22

Shon Cook Twin Lake MI

372

39

2 F 35-39

1:00:33.6

1:00:37.6

0:06.4

21:28.7

9:46/M

23

Janet Kippe Spring Lake MI

110

43

2 F 40-44

1:00:38.4

1:00:41.9

0:05.8

21:33.4

9:47/M

24

Jenny Lohmeyer Grand Rapids MI

323

26

8 F 20-29

1:00:44.7

1:00:45.0

0:02.6

21:39.8

9:48/M

25

Sally Gajda North Muskegon MI

373

45

4 F 45-49

1:02:34.8

1:02:37.3

0:04.8

23:29.9

10:05/M

26

Elizabeth Crandell Fremont MI

306

41

3 F 40-44

1:09:00.5

1:09:00.5

0:01.4

29:55.6

11:08/M

27

Wendy Cright Fremont MI

378

42

4 F 40-44

1:14:02.4

1:14:08.1

0:08.0

34:57.5

11:56/M

28

Nancy Hills Fremont MI

377

45

5 F 45-49

1:14:03.0

1:14:08.0

0:07.4

34:58.0

11:57/M

*Overall place among females only