Race Management Systems, Inc.

2011 Chris Cook Memorial

Overall Finish List

July 23, 2011


Results By Race Management Systems, Inc.

10 K Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 James Lanciaux Fremont MI 547 20 M 1 OPEN   33:49.6 5:27/M
2 Nathan Meeuwenberg Hudsonville MI 572 19 M 1 15-19 0:17.9 34:07.6 5:30/M
3 Greg Madendorp Whitehall MI 287 18 M 2 15-19 1:46.8 35:36.5 5:45/M
4 Seph Dabrowski Okemos MI 280 17 M 3 15-19 2:12.9 36:02.6 5:49/M
5 Kyle Starr Sand Lake MI 290 18 M 4 15-19 2:13.9 36:03.5 5:49/M
6 Benji Walker Fremont MI 338 36 M 1 35-39 3:44.6 37:34.3 6:04/M
7 Brayden Law Fort Wayne IN 504 13 M 1 2-14 6:37.9 40:27.6 6:31/M
8 Jonathon Castle White Cloud MI 550 15 M 5 15-19 7:20.2 41:09.9 6:38/M
9 Cliff Somers Fremont MI 457 40 M 1 MAST 7:47.8 41:37.5 6:43/M
10 Jonathan Laning Hudsonville MI 307 36 M 2 35-39 8:08.1 41:57.8 6:46/M
11 Sam Rice Sparta MI 526 37 M 3 35-39 8:30.4 42:20.1 6:50/M
12 Melissa Morgan Fremont MI 507 18 F 1 OPEN   42:35.9 6:52/M
13 Katie Houston Fremont MI 551 27 F 1 25-29 1:51.9 44:27.9 7:10/M
14 Stephen Waite White Cloud MI 589 32 M 1 30-34 10:55.1 44:44.8 7:13/M
15 Timothy Cygert Fremont MI 505 50 M 1 50-54 11:55.8 45:45.4 7:23/M
16 William Oosse Grand Rapids MI 513 50 M 2 50-54 12:51.7 46:41.4 7:32/M
17 Becky Thompson Rockford MI 473 37 F 1 35-39 4:24.6 47:00.5 7:35/M
18 Samuel Stitt Fremont MI 299 12 M 2 2-14 13:17.1 47:06.8 7:36/M
19 Sam Stitt Fremont MI 300 38 M 4 35-39 13:42.0 47:31.6 7:40/M
20 Dean Denman Shelby MI 321 64 M 1 60-64 13:44.5 47:34.2 7:40/M
21 Joshua Clark Fremont MI 326 16 M 6 15-19 15:21.8 49:11.5 7:56/M
22 Kaytlynne Kerwin Kent City MI 332 17 F 1 15-19 6:43.1 49:19.0 7:57/M
23 Ken Abbott Fremont MI 426 59 M 1 55-59 16:30.1 50:19.7 8:07/M
24 Loyd Milliron Muskegon MI 496 57 M 2 55-59 18:11.8 52:01.4 8:23/M
25 John Moore Morley MI 592 42 M 1 40-44 19:08.2 52:57.8 8:32/M
26 Jennifer Seabolt Twin Lake MI 557 28 F 2 25-29 10:29.4 53:05.3 8:34/M
27 Jamie Holcomb Muskegon MI 534 37 M 5 35-39 19:58.4 53:48.0 8:41/M
28 Andy Degraff Belmont MI 514 23 M 1 20-24 20:43.4 54:33.0 8:48/M
29 Alexandra Oosse Grand Rapids MI 296 21 F 1 20-24 11:57.7 54:33.7 8:48/M
30 Jana Shavalier Grand Rapids MI 346 25 F 3 25-29 12:35.0 55:11.0 8:54/M
31 Daniel Hintz Hart MI 311 47 M 1 45-49 21:31.1 55:20.8 8:55/M
32 Jessica Clark Fremont MI 325 23 F 2 20-24 13:06.0 55:42.0 8:59/M
33 Joe Baldes Fremont MI 389 34 M 2 30-34 22:17.8 56:07.4 9:03/M
34 Kristin Laning Hudsonville MI 306 36 F 2 35-39 13:57.2 56:33.2 9:07/M
35 Prince Aleem Holton MI 553 29 M 1 25-29 22:43.5 56:33.2 9:07/M
36 Heath Warren Fremont MI 459 31 M 3 30-34 22:56.1 56:45.8 9:09/M
37 Jim Jones Twin Lake MI 340 52 M 3 50-54 23:04.1 56:53.7 9:10/M
38 Kris Cadwell Okemos MI 277 59 F 1 MAST 14:22.9 56:58.9 9:11/M
39 Justin Threatt Newaygo MI 378 13 M 3 2-14 23:36.1 57:25.8 9:16/M
40 Matt Britton Rothbury MI 276 66 M 1 65-69 24:09.0 57:58.7 9:21/M
41 Todd Holmberg Greenville MI 559 41 M 2 40-44 24:59.3 58:48.9 9:29/M
42 David Theule Ada MI 529 66 M 2 65-69 25:44.7 59:34.4 9:36/M
43 John Patrick Hesperia MI 320 65 M 3 65-69 26:16.0 1:00:05.7 9:41/M
44 Jame Stray Grant MI 395 26 F 4 25-29 17:38.8 1:00:14.7 9:43/M
45 Tim Brown Montague MI 460 35 M 6 35-39 27:23.0 1:01:12.6 9:52/M
46 Becky Content Fremont MI 465 30 F 1 30-34 19:24.7 1:02:00.7 10:00/M
47 Joe Flickema Holton MI 452 47 M 2 45-49 28:20.6 1:02:10.3 10:02/M
48 Kim Bentley Fremont MI 552 48 F 1 45-49 19:38.2 1:02:14.2 10:02/M
49 Nichole Bennett Grant MI 379 30 F 2 30-34 23:06.4 1:05:42.4 10:36/M
50 Amanda Parsons Utica MI 357 30 F 3 30-34 24:11.6 1:06:47.6 10:46/M
51 Michael Klahre Fremont MI 541 51 M 4 50-54 33:35.9 1:07:25.6 10:52/M
52 Brian Kidner Twin Lake MI 329 43 M 3 40-44 36:39.2 1:10:28.9 11:22/M
53 Molly Kidner Twin Lake MI 328 43 F 1 40-44 27:53.1 1:10:29.0 11:22/M
54 Jackie Oosse Fremont MI 562 44 F 2 40-44 29:23.1 1:11:59.0 11:37/M